Stilo
Archív článků

Jak instalovat bezpečnostní pásy Schroth?

Instalace bezpečnostních pásů Schroth

Správná instalace bezpečnostních pásů je velice důležitá - má bezprostřední vliv na bezpečnost a jejich správnou funkčnost. Nesprávné upevnění pásů může mít fatální následky. V tomto článku si prohlédneme jednotlivé komponenty nutné k instalaci bezpečnostních pásů značky SCHROTH, včetně jednoznačného instruktážního videa.

Jak správně instalovat ramenní popruhy?

K instalaci popruhů je zapotřebí jednoho ze dvou typů vázacích přezek, buď typu LV4 anebo LV10 (LV17 a LV7 pro 3" pásy). Oba typy jsou zaměnitelné, rozdíl mezi nimi činí zejména velikost a hmotnost komponenty a také metoda provlékání pásu.

Vázací přezky jsou vždy součástí pásu již při jeho dodávce.

Přezky lze objednat separátně (například v případě jejich ztráty).

Níže na videu můžete shlédnout postup vázání rychloupínacích ok i postup vázání pásu k rámu automobilu.

Je velmi důležité dodržet stanovený postup, zejména instrukci o pozici přezky po utažení pásu k rámu - přezka musí částečně doléhat na rám shora a tlačit tak spoj.

upevnění

Důležité upozornění: V žádném případě nepoužívejte znovu pás, který prodělal havárii. Pásy jsou navrženy tak, že se při nárazu prodlouží (až o 15 centimetrů). Tímto prodloužením spotřebovávají velkou část energie při brždění těla a zastavení tak činí plynulejším. V případě znovuužití již propnutých pásů se vystavujete riziku vážného vnitřního zranění a/nebo roztržení pásu.